Stáhnout Mageiu 6

Na této stránce můžete stáhnout distribuci Mageia. Existuje několik různých verzí distribuce a více zdrojů ke stažení. Nejčastěji použijete instalační DVD. Pokud si přejete Mageiu jen vyzkoušet, můžete stáhnout jedno z LiveDVD – s grafickým prostředím KDE Plasma, GNOME nebo Xfce. Z tohoto LiveDVD jednoduše spustíte Mageiu, aniž byste museli cokoli instalovat.  Pokud se vám systém zalíbí, na několik kliknutí myší z ikonky na ploše systém nainstalujete na svůj počítač. Z LiveDVD však není možný upgrade z nižší verze Mageia.

64bitové DVD

32bitové DVD

LiveDVD s grafickým prostředím KDE Plasma

LiveDVD s grafickým prostředím GNOME

LiveDVD s grafickým prostředím Xfce 64bit

LiveDVD s grafickým prostředím Xfce 32bit

Další informace:

  • Váháte-li mezi 32/64bitovou verzí, protože nevíte, jaký máte počítač, pak zvolte 32bitovou verzi. Touto volbou nic nepokazíte, protože 32bitový systém lze spustit i na 64bitovém počítači (naopak to nepůjde).
  • Před vypálením staženého ISO souboru byste měli provést kontrolu správného stažení ISO souboru, jak na to se dozvíte v sekci Kontrola staženého nebo vypáleného ISO souboru pomocí funkce SHA512.
  • Jak správně vypálit stažený ISO soubor se dozvíte na wiki Jak vypálit ISO soubor.
  • Jak ověřit, zda byl na DVD ISO soubor vypálen správně se dozvíte zde.
  • Všechny stažené ISO soubory s Mageiou můžete pomocí jednoduchého GUI nástroje IsoDumper nahrát na USB disk a potom tento USB disk použít jako instalační médium. Pro uživatele Windows pak doporučujeme Win32 Disk Imager. Velmi výhodné pro uživatele bez CD/DVD mechaniky.