Stáhnout Mageiu 5

Na této stránce můžete stáhnout distribuci Mageia. Existuje několik různých verzí distribuce a více zdrojů ke stažení. Nejčastěji použijete instalační DVD. Pokud si přejete Mageiu jen vyzkoušet, můžete stáhnout jedno z LiveDVD (LiveCD – neobsahuje češtinu/slovenštinu) — s grafickým prostředím KDE4 nebo GNOME. Z tohoto LiveDVD (LiveCD) jednoduše spustíte Mageiu, aniž byste museli cokoli instalovat. Pokud se vám systém zalíbí, na několik kliknutí myší z ikonky na ploše systém nainstalujete na svůj počítač.

32bitové DVD

64bitové DVD

32/64bitové DVD

Z jednoho DVD média můžete nainstalovat obě bitové verze Mageie. Bude nainstalovaná jen minimální výběr balíčků — základní systém a grafické prostředí Xfce, samozřejmě s výběrem balíčků k instalaci 🙂

32bitové LiveDVD s grafickým prostředím KDE4

64bitové LiveDVD s grafickým prostředím KDE4

32bitové LiveDVD s grafickým prostředím GNOME

64bitové LiveDVD s grafickým prostředím GNOME

32bitové LiveCD s grafickým prostředím KDE4 (neobsahuje češtinu/slovenštinu)

32bitové LiveCD s grafickým prostředím GNOME (neobsahuje češtinu/slovenštinu)

Další informace:

  • Váháte-li mezi 32/64bitovou verzí, protože nevíte, jaký máte počítač, pak zvolte 32bitovou verzi. Touto volbou nic nepokazíte, protože 32bitový systém lze spustit i na 64bitovém počítači (naopak to nepůjde).
  • Před vypálením staženého ISO souboru byste měli provést kontrolu správného stažení ISO souboru, jak na to se dozvíte v sekci Kontrola staženého nebo vypáleného ISO souboru pomocí funkce MD5.
  • Jak správně vypálit stažený ISO soubor se dozvíte na wiki Jak vypálit ISO soubor.
  • Jak ověřit, zda byl na DVD ISO soubor vypálen správně (opět kontrolou md5sum) se dozvíte zde.
  • Všechny stažené ISO soubory s Mageiou můžete pomocí jednoduchého GUI nástroje nahrát na USB disk a potom tento USB disk použít jako instalační médium. Velmi výhodné pro uživatele bez CD/DVD mechaniky – uživatele s netbooky. Tento GUI nástroj je dostupný jak pro GNU/Linux tak i pro Windows.

Komentáře nejsou povoleny.