O nás

Komunita Mageia CZ a SK, Liberix o.p.s. a Ivan Bíbr vás vítají na webu na podporu projektu a distribuce Mageia. . Stejně jako celá distribuce, bude i tento web zaměřen na komunitu – hlavní váha webu je na fóru a wiki.

V tomto zcela úvodním článku vás seznámíme se strukturou webu a se vším, o čem si myslíme, že by vás mohlo zajímat.

Kdo za tímto webem stojí?

Tento web, po technické stránce běží díky společnosti WEDOS Internet, a.s., která poskytla hosting.

Vzhled webu a fóra vytvořil joelp, který připravil šablonu pro tento web a CSS styly pro fórum. Dále wiker Yullaw – Martin Volf.

Nejpodstatnější část lidí, kteří se podílejí na obsahu tohoto webu jste ovšem vy – komunita okolo projektu Mageia. Protože, jak již mnohokrát bylo řečeno a ještě mnohokrát bude, Mageia je komunitní projekt, který závisí jen na komunitě – na vás.

Struktura webu

  • Hlavní – vstupní – stránka, na které se mj. nacházíte, je základní rozcestník na tři nejpoužívanější místa webu. Stránku s odkazy ke stažení, uživatelské fórum a konečně wiki. Na hlavní stránce se budou objevovat novinky z dění distribuce a komunity, ale i přidružených aktivit.
  • Wiki — První místo, kde byste měli hledat informace a řešení v případě problémů, je wiki.
  • Fórum — Pokud nenajdete hledané informace ve wiki, můžete se zkusit podívat na naše uživatelské fórum, kde stejně jako ve wiki, si uživatelé sami sobě radí. Než položíte dotaz, zkuste použít funkci pro hledání ve fóru. A konečně, vždy uvádějte maximum informací nejen o problémovém programu, ale i komplet o vašem systému (bitová verze a grafické prostředí).

Proč vznikl tento web?

Jsme přesvědčeni o tom, že pouze pevná a soudržná komunita okolo produktu nebo myšlenky může zdarma poskytovat kvalitní pomoc a podporu. Tento web by měl sloužit jako místo, kde se budou scházet Čeští a Slovenští uživatelé této Linuxové distribuce. Že si zde ve wiki a na místním fóru budou vzájemně pomáhat, vyměňovat zkušenosti, rady a postřehy. A to vše vytváří přátelské prostředí pro všechny – ať již linuxové nováčky, tak i ostřílené vlky.

K tomu, abychom se zde cítili dobře, bychom rádi dali několik rad:

  • Buďme ohleduplní.
  • Buďme uctiví.
  • Spolupracujme.
  • Buďme pragmatičtí.
  • Podporujme ostatní v komunitě.

Doufáme, že těchto pět bodů shrnuje vše, co je možné říci v mnoha větách. Buďme k sobě přátelští, vzájemně uctiví (vždy bude existovat někdo, kdo ví více než vy). Uvědomme si, že zde jsou všichni dobrovolně a nikdo není povinen komukoli jakkoli radit. Také je nutné si uvážit, zda jsou při pokládání dotazu opravdu poskytnuty naprosto všechny informace a jestli se stejný problém již neřešil na fóru nebo není-li dokonce popsán včetně řešení ve wiki. Pokud jste to udělali a popsané řešení nepomohlo, je nutné i to napsat!