Plán vývoje 2. verze Mageia

Po diskuzi na vývojářském a komunitním fóru distribuce Mageia se poměrně vyjasňuje budoucnost Mageii jako distribuce — jaký bude časový plán verze 2, délka oficiální podpory distribuce a další.

Prvně se podíváme na dobu podpory a délku vydávacího cyklu. Nové verze Mageii budou vycházet každých 9 měsíců. Jsme přesvědčeni, že je to nejlepší volba mezi distribucí nabízející nejnovější verze aplikací a přitom bude dostatečně stabilní. Měl by to být také dostatečný čas k tomu, abychom vytvořili specifikace, vývoj, balíčky, inovace a to všechno i dokončili.

Každé vydání Mageii bude podporováno po 18 měsíců. Pokud se vše povede tak, jak chceme a plánujeme, připravíme i LTS verzi — tedy verzi s dlouhodobou podporou tří let. (LTS je zkratka z anglického Long Term Support — dlouhodobá podpora).

Náš původní plán byl lehce poupraven tak, aby Mageia 2 byla vydána až poté, co vyjdou nové verze GNOME a KDE a budou dostatečně kvalitně integrovány do nové verze naší oblíbené distribuce.

Náš nový plán vývoje Mageia 2:

 • Alpha 1: 16. Listopadu 2011
 • Alpha 2: 14. Prosince 2011
 • Alpha 3: 12. Ledna 2012
 • Beta 1: 21. Únor 2012
 • Zamražení verze: 7. Března 2012
 • Zamražení řetězců: 7. Března 2012
 • Zamražení grafických prací: 10.  Března 2012
 • Zamražení překladů: 10. Března 2012
 • Beta 2: 15. Března 2012
 • Zamražení nových verzí programů: 7. Dubna 2012
 • Release Candidate (RC): 10. Dubna 2012
 • Final Release: 3. Května 2012

9 komentářů u „Plán vývoje 2. verze Mageia

 1. Jestli to takhle bude fungovat i v praxi, tak to pro mne bude maximálně vyhovující. Na Mageiu jsem přešel hned, jakmile byl vytvořen přechod z Mandrivy. Vše naprosto bez problému (Gnome) a funguje perfektně! Vůbec toho nelituji. No a když jsem potom vyzkoušel Mandrivu, tak jsem byl šťastnej jako blecha, že jedu na Mageie. Přeji jí a nám všem hodně zdaru a nechť je neustále dobře uvařená 😉

 2. Zdravím, jsem čerstvým uživatelem Linuxu, čili naprostý začátečník. Nejprve jsem vyzkoušel Všude nejuznávanější Ubuntu, ale nové prostředí Unity jsem prostě uživatelsky nestrávil a prostředí Gnome Shell mi taky vůbec nevyhovovalo. Kubuntu na KDE4 je katastrofa a já se rozhodl, že právě na KDE4 chci mít svoji linuxovou distribuci. Vyzkoušel jsem tedy OpenSuse, distribuce se mi moc líbila včetně Yastu, ale nepodařilo se mi přes veškeré úsilí rozjet zvuk na Usb bednách logitech. 🙁 Pátral jsem tedy dál a vyzkoušel novou Mandrivu 2011 a moc nadšený jsem z ní nesklidil. Zvuk jsem sice zprovoznil, ale např. hudba stále hrála příliš potichu a občas celý systém zamrzl. Byl jsem tedy už docela zoufalý a chtěl jsem to vzdát. Jenže pak jsem se dočetl o Magei a říkal si, první vydání, to nebude nic moc… Nainstaloval jsem a valil bulvy!!! Vše šlo hned bez problémů po instalaci nastavit a funguje to bez chyb!!! Zvuk je hlasitý dle mého přání, systém je svižný, nic nepadá!!! Problémy se vyskytly pouze tehdy, když jsem stáhl nové motivy KDE4, systém zamrzl a byl nepoužitelný, tak jsem je odinstaloval a používám ty původní a vše bez problémů. U této distribuce zůstanu a těší mě, že mám tu čest jako nový linuxák být u její první vydání! Děkuji všem, kteří se na ní podílejí a přeji do budoucna jenom to nejlepší!!! Na závěr bych měl ještě jeden dotaz. Poradí někdo kde se dají přidat další zdroje balíčků, kde by byly programy např. skype atd.? Děkuji.

  1. Za prvé – ak sa chceš niečo viac dozvedieť, používaj wiki (http://wiki.mageia.cz/) Máš to aj v hlavičke stránok. Určite tam nájdeš veľa užitočných informácií.

   K tvojej otázke: Naštuduj si tam http://wiki.mageia.cz/:1:zdroje

   A ešte jedno, ak sa chceš niečo pýtať, čo si nenašiel vo Wiki ani inde na nete, tak je dobre použiť fórum: http://forum.mageia.cz/
   Ale najlepšia zásada je: hľadať, študovať, googliť. Čo sa takto sám naučíš, zíde sa ti a budeš vedieť pomôcť aj iným.

   Ináč vitaj vo svete Linuxu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..