Mageia 2 — dozrává jako víno

Mageia bude již brzy k vidění a na světě (vizte odečet na pravé straně). Již jsou na FTP serverech RC verze ke stažení, během pár dní bude finální verze. Těšíte se? Pochlubte se v diskusi. 

Na webu pcworld vyšel krátký článek jménem 6 klíčových vlastností přicházející Mageia 2. Je psán především z pohledu budoucího uživatele, ale přesto je poměrně zajímavým.

Během týdne připravím svůj repozitář i pro verzi Mageia 2. Budete-li povyšovat systém a používáte-li zároveň i můj repozitář, doporučuji chvilku počkat a počkat na návod s postupem, jak povýšit a zachovat konzistenci balíčků.

4 komentáře u „Mageia 2 — dozrává jako víno

  1. Hezký den,
    vím, že se v článku píše, že bude návod, přesto mám dotaz, na který by odpověď už mohla být.
    Půjde povýšení udělat přes aktulizaci po internetu (jako bývalo v Mandrivě), nebo bude možnost jen přes CD/DVD?

    Předem děkuji za odpověď

  2. Tak na Mageiu 2 se už nemůžu dočkat 🙂 Doufám, že lehké zdržení se vyplatí 🙂 Instalaci nové verze řeším vždy novou základní instalací a dále doinstalováním potřebných balíčků, které vždy používám a následným překopírováním konfiguračních souborů. Dá to sice o něco víc času, ale vždy maximální spokojenost.

    1. Tentokrát jsem to tak taky udělal, přeci jen jsem se rozloučil s Gnome 2 a konečně se dostanuk Gnome 3. Proto jsem raději zvolil čistou instalaci. Už to mám tak nějak nastavené a doufám, že nebude problém RC –> Final. Zatím jsem narazil na to, že chybí pro mageiu 2 balíček Revelation. No a v Gnome 3.4.1 je také pár mušek. Jako, že se mi nepodařilo asociovat Clementine pro zvukové soubory, respektive není v seznamu pro nastavení jako výchozí aplikace. V menu je, v kontextové nabídce je, ale v tom seznamu prostě chybí. Pro představu jsou obrázky zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..