Otestujte release candidate Mageia 4

Release candidate Mageia 4 měl vyjít již 6. ledna, ale vyskytlo se množství problémů s GNOME a podporou chipsetů NVIDIA a Intel. Nyní se však zdá, že vše je již opraveno a repositáře se začínají plnit obrazy ISO release candidate.

K dispozici k otestování máme KDE 4.11.4, GNOME 3.10.2.1, LXDE, XFCE, RazorQt, Cinammon a MATE. Vše funguje na jádře 3.12.7, Mesa 10.0.2 a jako zavaděč je stále GRUB (GRUB2 lze doinstalovat, ale je určen spíše k testování).

Finální vydání je naplánováno na únor 2014. Hlavní novinkou je převod většiny nástrojů z Gtk+-2 na Gtk+-3 a RPM 4.11.1.

 

3 komentáře u „Otestujte release candidate Mageia 4

  1. Tak jsem to odzkoušel, aniž bych to plánoval. Chtěl jsem si doinstalovat texlive2013 kvůli UTF-8, tak jsem si přidal depozitáře cauldronu a nainstaloval texlive2013 se vším, co mi urpmi doplnil. Najednou mi přestal fungovat lyx (export do PDF) a hlavně úplně zmizelo Ovládací centrum Mageia. Tak jsem si říkal, že nemám co ztratit a upgradoval na cauldron, aniž bych věděl, že RC je venku. Po zkušenosti z předchozích upgradů jsem již předem nastavil ovladač grafiky na nouveau a po upgradu opět přešel na nvidia (předtím jsem měl pokaždé problém se startem do grafického rozhraní). Všechno běhá jako na drátkách a většina nastavení zůstala. Jen jedna věc mi není jasná: V pruhu úloh na liště v KDE se mi jednotlivé úlohy rovnají do jednoho řádku, i když mám vynucené použití dvou řádků. Jinak spokojenost 🙂

  2. Tak já mohu zodpovědně říci, že pokud vývojáři něco nezmrví, tak bude tahle verze opravdu pecka. Všechno hraje, všechno jede, Mageia 4 už od verze beta2 šlape jak hodinky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..