Aktuality z vývoje budoucích verzí

Správci balíčků a testeři intenzivně pracují na následujících verzích Mageie. V následujícím týdnu by měla být hotova specifikace 7. verze Mageia Linux. Mezi tím je testován kernel 4.14. Pokud bude vše v pořádku a aktualizační proces z Mageia 5 na Mageia 6 bude dostatečně vylepšen, je velmi pravděpodobné, že bude vydána verze Mageia 6.1. Než k tomu však dojde, jsou v plánu další velké aktualizace. Některé již jsou venku.

 • LibreOffice 5.4.3.2
 • thunderbird 52.5.0 (cauldron + MGA5 a MGA6 testing)
 • kernel 4.14.2 (cauldron + MGA6 testing)
 • virtualbox 5.2.2 (cauldron + MGA6 testing)
 • cinnamon 3.6.6 (cauldron)
 • alsa 1.1.5 (cauldron)
 • supertuxkart 0.9.3 (cauldron + MGA6 testing)

V Cauldronu, tedy ve vývojové verzi, nás čeká PulseEffects, který přidává hezký grafický ekvalizér a filtry do PulseAudio.Což souvisí s plány soustředit vývoj na co nejlepší zážitek z používání grafického prostředím. Hlavním prostředím i nadále zůstává KDE Plasma.

Příspěvek byl publikován v rubrice Novinky se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 komentářů u Aktuality z vývoje budoucích verzí

 1. Dušan napsal:

  Sa mi páči že mag 6.1 bude mať najnovšie jadro.

  A to PulseEffects je zaujímavé. Dúfam že to nezhorší zvuk.

 2. Lada napsal:

  souhlas, ta plasma i graficky je hnus 🙁

  • Ivko napsal:

   Graficky sa Plasma dá ako-tak doladiť. Dokonca aj štýl ikon „Crystal“ sa dá prepašovať do LibreOffice. Ale Plasma stále nie je používateľná. Je to zohavené, okyptené, kuľhavé KDE4. Rád by som vedel, kedy nás programátori z KDE tímu presvedčia, že Plasma je krokom vpred. Zatiaľ sme na obrovskom skoku späť. A realita je taká, že sa to nezlepšuje.

  • Jarda napsal:

   Mě především naštvali tím, že v základní instalaci je jedna plocha. V dřívějších verzí byly v základu štyry plochy a ty jsem si mohl i rozšířit na více ploch. Takhle sem na plasmu zanevřel a nahodil Trinity Desktop, protože jsem si uvědomil, že za ta léta se ze mě stala konzerva a s jednou plochou je málo muziky.

   • Ivko napsal:

    Trinity je celkom fajn, ale má aj svoje nevýhody. Sám som ho dlho používal, ale asi som si až príliš zvykol na KDE4. Plasma5 sa na KDE4 nechytá. Aj keď „odborníci“ tvrdia, že je to lepšie prostredie, ale akosi som to „lepšie“ si nevšimol.
    Ináč, plochy sa dajú dodať, ale nedajú sa nastaviť rozličné widgety. KDE tím to tlačí skôr do rôznych aktivít, ale ich prepínanie ešte stále nie je stabilné, takže je to na dve veci…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *