Je nám potěšením oznámit vydání Mageia 6.1

Toto vydání přináší všechny aktualizace a vývoj který se odehrál v Mageii 6 v novém instalačním médiu. Přináší jádro, které obsahuje podporu pro hardware vydaný po verzi 6. Nová instalace těží z bezpočet aktualizací, které můžete naleznout v aktuální, plně aktualizované verzi 6, včetně software z velké aktualizace. Pokud tedy používáte plně aktualizovanou verzi 6, není nutné reinstalovat na 6.1.

Toto vydání je dostupné pouze jako Live DVD a síťová instalace. K dispozici tak jsou například Live Plasma, Live GNOME a Live Xfce.

Mezi nejzajímavější aktualizace patří:

 • Firefox 60.2
 • Chromium 68
 • LibreOffice 5.3.7.2
 • Plasma 5.12.2
 • GNOME 3.24.3
 • Xfce 4.12.0
 • VLC 3.0.2
 • Kernel 4.14.70

V tomto vydání je použit kernel s dlouhou podporou, který je velmi stabilní a dobře testovaný. Což přináší i stabilitu do celého systému.

Mezi nekritické, ale důležité aktualizace patří také nové ovladače Nvidia, které přináší podporu pro karty založené na mikroarchitektuře Pascal.

Novou Mageia 6.1 můžete stahovat pomocí torrentů, nebo klasicky. Doporučujeme pročíst také poznámky k vydání Mageia 6.

6 komentářů u „Je nám potěšením oznámit vydání Mageia 6.1

 1. tak skoro po roce od avizovani vysla verse 6.1 Hned jsem ji vyzkousel ve virtualu (VMware Player) a zjistil, ze je to nepouzitelny! Po skonceni instalace (kde nenabidlo zadani uzivatele ci ovlivnit nastaveni HW) to shodilo VMware :(. Pri opetovnem spusteni to po volbe v GRUBu „Mageia“ se otevrela konzole s pozadavkem user/password, po zadani se to vratilo zpet do GRUBu a NIC.

   1. predpokladam, ze je „novejsi“ instalacni program/proces a ten je pravdepodobne pricinou, jinak vmware pouzivam leta (ruzne verse) a nikdy se mi nic podobneho nestalo (ani s produkty od mrkvosoftu) s mnoha jinymi distribucemi.

     1. No, musim priznat, ze problem s instalaci se objevil i u UbuntuStudio 18.10 take, takze to prikladam k „nejakemu“ problemu kompatibility MGA5 a Workstation player 15.xx. Jinak jiz nainstalovane systemy (pri Workstation player 14) chodi bez problemu.

 2. Skvělé, kdysi jsem Mageiu zkusil a nebylo to moc dobré. Dnes člověk naistaluje tuhle 6.1 a všechno jede jak má. Je to dobře udělaný systém. Dlouho jsem měl Korora linux. Byl to také skvělý systém. A to ho myslím tvořili jen tri lide. No a pak vyšla mageia a hned jsem si ji zamiloval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..